Twitter Hesap Onaylatma Formu Açıldı!

twitter-onaylanmış-hesap-formu

Popüler mikroblog Twitter daha öncesinde ünlüler, markalar ve gazetecelere açmış olduğu onaylanmış profil rozetini esneterek diğer kullanıcılarında hesabını onaylatması konusunda başvuru alımlarına başladı.İşte Twitter hesap onaylatma hakkında bilmeniz gerekenler…

Twitter kaynaklarından yapılan açıklama ile birlikte sosyal medya platformu Twitter 2009 yılından bu yana onaylanmış profil rozeti sayısı 187 bine ulaşmış durumda. Twitter tarafından belli dönemlerde açılan profil onaylatma başvuru formu belli bir süre sonra Twitter tarafından kapatılarak manuel onaylama işlemine devam edilmişti

Ancak Twitter tarafından tekrar açılan başvuru formu kullanıcıların istekleri doğrultusun da hesaplarının onaylanmış profil rozetine sahip olabilmeleri için başvuru yapılabilecek.Ancak belli koşullar var.İşte koşulları.

Twitter Hesabı Nasıl Onaylatılır?

Yeniden açılan onaylanmış hesap başvuru formu ile artık isteyen kullanıcılar hesaplarını formu doldurarak onaylatabilecekler.Ancak bunun için gerekli olan bazı adımları sağlamaları gerekiyor.Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Onaylatılmış bir telefon numarası.
  • Doğrulanmış e-posta adresi
  • Kişisel bilgiler.
  • Profil resmi
  • Bireysel kullanıcılar için doğum günü bilgisi
  • Twitterda ki gizlilik ayarlarında profilinizin herkese açık olması

twitter-onaylatma-formu

Yukarıda ki adımların tamamladığınızdan emin olduktan sonra buradan gelen yukarıdaki sayfadan ilerleyerek onaylatmak istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazarak işlemlerinize devam etmelisiniz.

Ardından bu adımı geçtikten sonra bireysel hesap değilseniz Twitter sizden hesabınızı onaylamak için iki tane adres linki istemekte yani bunlar Web sitenizin adresi olabilir. Son olarak da size ayırdığı kutucuğa profilinizi neden onaylanmaları gerektiğini soruyorlar.

Bu adımları tamamladıktan sonra 30 gün içerisinde değerlendirilen bu form Twitter tarafından uygun görülürse hesabınız onaylanmış Twitter Rozetine kavuşuyor.

Özellikle şunu da belirtmekte fayda var eğer başvuruda bulundunuz ve Twitter hesabınızı onaylamadı 30 günün ardından tekrar başvuru formunu doldurabilirsiniz.

#beyinburda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir