Twitter’dan Karakter Sınırlamasına Düzenleme!

karakter sınırlamasına
Twitter'dan 140 karakter sınırlmasına yeni düzenleme- Detaylar TusBeyinli.Net'te

Popüler mikro blog sitesi Twitter’ın geçtiğimiz günlerde iki yeni özelliği üzerinde çalıştığı haberini duyurmuştum.Üzerinden fazla bir zaman geçmeden Twitter’ın karakter sınırlamasına düzenleme yapmaya başladı.İşte Twitter’ın hamlesi.

Kullanıcılarının karakter sınırlaması konusunda çektiği sıkıntıların biraz olsa farkına varan popüler mikro blog Twitter’dan geçtiğimiz günlerde yaptığımızın haberin ardından çok zaman geçmeden bir güncelleme nihayet geliyor. ( Twitter Fotoğraf ve Linkleri 140 Karakterinden Çıkarıyor! Bkz. )

Twitter 140 karakter sınırlamasından pek de taviz vermese de kullanıcılarının kelimeler üzerinde daha da özgür bir şekilde ifade edebilmesi için bazı değişikler yaptı.Ancak henüz aktif olmayan bu güncelleme önümüzde ki aylarda kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Peki bu karakter sınırlamasına gelecek olan düzenlemede neler değişecek?İşte yanıtı;

Twitter’da karakter sınırlamasına gelecek düzenlemeler;

  • Medya ekleri;
    • Fotoğraf, GIF, video ve anket yada alıntı Tweetlerin paylaşımları önümüzdeki ay gelecek olan düzenleme ile 140 karakter sınırlaması üzerinden düşmeyecek.
  • Yanıtlar;

    • Herhangi bir kullanıcının Tweetine yanıt verirken yazınızın önünde olan @kullanıcıadı artık güncelleme ile birlikte karakter sınırlaması dahil edilmeyecek.
  • Kendi Tweetlerinize RT;

    • Daha öncesinde paylaşımda bulunduğunuz Tweeti yeni gelecek olan düzenleme ile birlikte tekrar RT yaparak üzerinde paylaşım yapabilecek veya tekrardan gündeme getirerek kullanıcılarınızın ulaşabilmesine imkan tanıyabileceksiniz.

140 karakter sınırlamasını duyduktan sonra yazma fırsatı bulamadığım bu konuyu nihayet biraz geçte olsa sizlere ulaştırmış bulunuyorum. #beyindenhaberler sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir