Twitter’a iki Yeni Özellik Birden Geliyor!

twitter-canlı-yayın-karakter-sınırlaması

Twitter’a gelecek yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar Twitter üzerinden direkt canlı yayın yapabilecekler ayrıca paylaşılan fotoğraf ve linkler gelecek olan güncelleme ile 140 karakter sınırlamasına dahil olmayacak.

Sosyal medya kategorisinden çekilerek haber platformunda yer alma kararının ardından Twitter iki yeni özellik  ile birlikte kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.İşte iki yeni özelliğin detayları.

Twitter Üzerinden Direkt Canlı Yayın Yapılabilecek!

periscope-twitter
Twitter Go Live Özelliği

Twitter‘ın sahip olduğu canlı yayın uygulaması ile entegreli bir şekilde çalışacak olan ” Go Live ” özelliği ile artık kullanıcılar eklenecek olan yeni özellik sayesinde Twitter uygulaması üzerinden de kolay bir şekilde canlı yayın yapabilecekler.

Ancak özellik ile şunu belirtmeliyim ki Twitter‘a gelecek olan bu yeni özellik ile direk canlı yayın yapmaya başlamıyorsunuz. Bu yeni özellik sadece Twitter ile Periscope entegreli bir şekilde çalışmasını sağlayan özellik.

Twitter Fotoğraf ve Linkleri 140 Karakterinden Çıkarıyor!

Twitter kullanıcılarının en çok şikayetçi olduğu konulardan biri olan karakter sınırlamasına nihayet Twitter üzerinden yeni bir düzenleme geliyor. Bloomberg‘de yayınlanan habere göre Twitter kullanıcılarının istekleri doğrultusunda Twitter’dan yapılacak paylaşımlarda karakter sınırlaması içerisinde yer alan link ve fotoğraf paylaşımlarını kaldırarak daha özgür bir şekilde içerik paylaşım konusunda kullanıcılarına imkan tanıması bekleniyor.

Önümüzde ki bir haç hafta içerisinde gelmesi beklenen bu iki özellik sayesinde artık kullanıcılar Twitter üzerinden Periscope ulaşabilirken aynı zamanda karakter sınırlamasında gelecek olan düzenleme ile artık kelime kullanımında daha özgür olabilecekler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir