Uçaklarda Verilen İkramların Tadı Neden Farklı?

ucaklarda-verilen-ikramlarin-tadi-neden-farkli

Geçtiğimiz günlerde okuduğum bir blog yazısı doğrultusunda öğrendiğim ve beni oldukça şaşırtan bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim. Blog içeriğinin konusu da başlıktan anlaşıldığı üzere uçakta verilen ikramların tadının gündelik hayatta tükettiğimiz yiyeceklere göre farklılık göstermesi.Peki bunun sebebi nedir?

Hava yolu seyahatlerinde verilen ikramların tadı günlük hayatta tükettiğimiz yiyeceklerin tadına göre farklılık göstermekte.Sizlerde bu durumdan şikayetçi iseniz ve verilen yemeklerden tat tuz alamıyorsanız hemen sitem etmeyin.Çünkü uçağa bindiğimizde uçak içerisinde iken oluşan basınç sebebi ile tat alma duyumuzu kaybediyoruz.

Uçağın havalanması ile birlikte uçak içerinde düşen hava basıncı ve kuruluğu ( nem ) ile birlikte gündelik hayatta olduğu kadarıyla etkin bir şekilde tat alma duyumuz keskin bir şekilde fonksiyon göstermemekte.Peki bu durum karşısında müşteri memnuniyeti ön planda tutmayı amaç edinmiş hava yolu şirketleri bu konuda nasıl bir önlem alıyor?

Düşen hava basıncı ve kuruluğu ( nem ) sebebi ile azalan tat alma duyumuz sebebi ile günlük yaşamdaki yiyecekler kadar tat alabilmek için hava yolu şirketleri yolcuların verilen ikramları lezzetsiz olduğunu düşünmemeleri için verilen ikramlarda günlük kullanımdan fazla baharat katmakta.

Beni okurken oldukça şaşırtan ve ” vay be ” dedirten bu konu umarım sizlerinde bu konuda fikir sahibi olmanıza yardımcı olmuştur.

Bir sonraki içerik gelene kadar sevgili dostlar #beyinburda takip edebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir