Ucuz Tatil Önerileri

ucuz-tatil-icin-oneriler

Kış ayının bitimine az bir zaman kala evlisi, genci, yaşlısı her kesimden insan kendi bütçesine göre tatil planları yapmaya başladı. Peki ucuz tatil yapmak için nelere dikkat etmeliyiz.İşte detaylar…

Bütün kış sabırsızlıkla beklenen yaz tatili nihayet bir kaç ay sonra gelmekte.Kışın tüm yorgunluğunu üstünden atmak isteyenlerin hayalini kurduğu tatil planını ev bütçesini sarsmadan nasıl ucuza getirebileceğinizi sizler için araştırdım.Haydi başlayalım.

  • Tatil planı yapın!

tatil planı

Planlı programlı olmak her konuda sizleri bir adım öne taşıyacaktır. Yapacaklarınızı, ihtiyaçlarınızı ve giderlerinizi bir plan doğrultusunda yapmanız ucuz tatil yapmanın ilk adımıdır aslında.

  • Firmaların tatil promosyonları;

tatil promosyonları

Tatil firmaların çok olması tatile çıkmak isteyenler için bulunmaz nimet olarak görebiliriz.Çünkü firmalar insanları kendilerine çekmek için çeşitli promosyonlar düzenleyerek tatili bizler için cazip hale getirmekte.Sizlerde turizm firmalarının düzenlediği promosyonları gözden geçirerek bütçenize göre bir rota çizebilir ve ucuz tatil için avantajları yakalayabilirsiniz.

  • Erken rezervasyon;

Erken rezervasyon

Ucuz tatil yerleri, uçak biletleri ya da tatil turları ne kadar erken rezervasyon yaparsanız sizin için o kadar uyguna gelecektir.Aslında tatil planı yapan her kesimden insanın bildiği bir konu olmasına rağmen çoğumuz nedense erken rezervasyonun nimetlerinden faydalanmak yerine hep son güne bırakmayı tercih ediyor.

  • Otellerin yanı sıra pansiyonların olduğunu unutmayın!

Çoğumuz tatil planları yaparken kalacağımız yeri hep otel olarak düşünür ve planını ona göre belirler.Ancak doğru bir araştırma ile güzel ve şirin bir pansiyon hem tatilinizi otellerin kalabalığından ve gürültüsünden uzak bir tatil yapmamızı sağlarken hemde tatilimizi ucuza getirmemize yardımcı olacaktır.

pansiyon

Unutmamak gerekir ki tatile çıktığımızda konaklayacağımız yeri sadece yatmadan yatmaya kullanıyoruz.O yüzden otellere tonla para ödemek yerine şirin ve sakin bir pansiyon ya da butiği tercih etmemiz daha hesaplı olacaktır.

  • İhtiyaç listesi hazırlayın;

Tatile çıkarken yanımıza sadece temel ihtiyaçlarımız alırız. Bunlarda genellikle telefon, tablet ve kıyafet olur.Ancak öncesinde yapılmış olan ihtiyaç listesi sizi gideceğiniz tatil yerinde gereksiz masraflardan kurtaracaktır.

İhtiyaç listesi hazırlayın

Bunlara örnek vermek gerekirse; gittiğiniz yerde denize gireceksiniz ve güneş kremini almadınız. Kendiniz memleketinizde 5 TL’ye alacağınız krem gideceğiniz yerde 10 TL’ye size satılacaktır. Sizde bu yüzden ihtiyaç listenizi hazırlayarak gereksiz masraflardan kurtulabilirsiniz.

  • Gideceğiniz yeri tanıyın!

Tatil planınız hazır. Rezervasyonunuzu da son ana bırakmadan yaptınız. Her şey tamam sıra geldiği gideceğiniz şehri ya da ülkeyi ön bir araştırma ile tanımaya.Gitmeden önce yaptığınız küçük bir araştırma ile tatil planı yaptığını bölgeyi araştırmanız size bir çok yönden avantaj kazandıracaktır.

Gideceğiniz yeri tanıyın

Ancak biz ucuz bir tatil yapmanın yöntemini paylaştığımız için oradaki ekonomik restoran, market ya da eğlence mekanlarını bulmanızı kolaylaştıracaktır.Bunun için bir birinden farklı uygulamalar mevcut dilerseniz onlara göz atabilirsiniz.

Eğer kendi aracınız ile tatile gitmeyi düşünmüyorsanız tatil planı yaptığınız şehrin toplu taşıma araçlarını kullanmanız size avantaj sağlayacaktır.Yani taksilerden uzak durun.Ayrıca tatil planı yaptığınız şehir ile ilgili küçük cep haritasını yanınızda bulundurmanız bulunduğunuz bölgeyi tanımanızı kolaylaştırırken kısa mesafelerde yürürken sizi kaybolmaktan kurtaracaktır.

  • Hesap kitap yapın!

” Yok artık! Tatilde de mi? hesap hitap yapacağız.” dediğinizi duyar gibiyim.Evet.Tatilde de küçük hesap kitaplar sizin tatilinizi daha güzel geçirmenize yardımcı olacaktır.Akşam yatmadan önce küçük küçük hesaplar yapmanızı size avantaj sağlayacaktır.

Hesap kitap yapın

Gün içerisinde yaptığınız harcamaların analizini yapmanız sizin daha karlı ve ucuz bir tatil yapmanız için olmazsa olmazların arasında.Çünkü gün içerisinde yaptığınız harcamaların hesabını tutarken bir sonra ki gün için yapılacak harcamaları da kontrol altına almış olacak ve aynı gereksiz gördüğünüz harcamaları tekrar olmayacaktır.

Sizler için hazırlamış olduğun ucuz tatil planı rehberinin sonuna gelmiş bulunmaktayım.Umarım sizlere faydalı bir içerik olmuştur.Sizde yukarıda ki adımları uygulayarak ucuz bir tatil yaparken kışın tüm yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Eğer tatil hayali kuruyor ama gerekli birikimi yapamadıysanız aşağıdaki bağlantıdan gerekli birikim için yapmanız gerekenlere göz atabilirsiniz. Daha yaza çok var haydi bir göz atın dilersiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir