Uğra Kalbime

ugra-kalbime

Arkadaşlar öncelikle kategoriden anlaşılacağı üzere güncel film önerisi tarzında bir kısım olmayacak burası.Bu kategori altında bizim haftada bir birlikte seyrettiğimiz filmleri sizlerle paylaşmayı, hakkında neler düşündüğümüzü, yorumlarımızı elimizden geldiğince size olduğu gibi aktarmayı hedefliyoruz. Amacımız ileri ki hayatımızda bizlere ve çocuklarımıza kalacak bir kaç satır…
bizden…
bize ait anılar biriktirebilmek.

Biz aslında yan yana değiliz şartlar yüzünden. Bu filmi de yan yana izlemedik. Aslına bakarsanız uzun bir ilişkimiz olmasına rağmen biz şu ana kadar hiç bir zaman birlikte oturup film izlemedik. Sallamayın dediğinizi duyar gibiyim ama cidden bu böyle. Aramızdaki uzun mesafelerden dolayı çok sık görüşemiyoruz.Görüştüğümüz zaman da 2 3 saatimizi filmle harcamak yerine birbirimizin sesini duyarak bir şeyler paylaşarak geçirmeyi tercih ediyoruz. Bu yüzden birlikte film izleme fırsatımız bir türlü olmadı.

Bizde bu eksiği azda olsa giderebilmek adına düşünüp taşınarak güzel bir fikir bulduk ve sürekli ertelediğimiz birlikte film izleme olayını uzaktan da olsa gerçekleştirmek istedik. Ve bir film seçip aynı anda play tuşuna basalım ve yan yanaymış gibi düşünelim diyerek başladık fikri hayata geçirmeye. Film seçme kısmı bana kaldı ve tabi ki ilk filmimi romantik bir film olacaktı. 🙂

2015 Özcan Deniz yapımı “Sevimli Tehlikeli” filmini seçtim. Bu filmi izlemek bir türlü bana nasip olmamıştı ama iyi ki de olmamış ilk kez sevdiceğimle beraber izleyip aynı duyguları aynı anda tatmak inanılmaz güzeldi.

ugra-kalbime-1

Bittikten sonra da birbirimize burası şöyle güzeldi şurası şöyle duygusaldı diye paylaşımlarda bulunduk. Ve fark ettik ki aynı yerlerde aynı duyguları paylaşıp aynı noktalara dikkat çekmişiz. Bu gerçekten mucizevi bir olay değil mi sizce de ?

Kilometrelerce uzağında olan biriyle aynı anda aynı şeyleri yan yanaymış gibi bu kadar kuvvetli hissedebilmek…

Bu bizim için muazzam bir olaydı…

Filmin içeriğine gelecek olursak eğer masal tadında harika bir filmdi. Hem macera hem aşk hem dram hemde komediyi aynı filmde toplamış olan Özcan Deniz‘e ve oyunculara buradan tebriklerimizi iletiyoruz. Büyük ihtimal çoğunluğunuz bu filmi bizden önce izlemişsinizdir belki ama amacımız başında da belirttiğim gibi güncel film önerisinden çok anı köşesi tarzında.

ugra-kalbime-2

Film sonrasında da bir karar aldık. Her hafta bir film izleyip burada sizlerle paylaşmayı istiyoruz. Bu bize yan yana olamasak da aynı anda aynı duyguları uzaktan da hissedebileceğimizi gösterdi.
Sizlerde sevgilinizden yada çok sevdiğiniz bir arkadaşınızdan uzaktaysanız bunu bir kere deneyin derim. Emin olun sizde çok sevecek ve bunu adet haline getireceksiniz.

Eğer olur da yaparsanız hangi filmi izlediğinizi ve hissettiğiniz duyguları yoruma bırakırsanız birlikte güzel şeyler paylaşmış oluruz. Ve bizde bir daha ki hafta söylediğiniz filmi izler sizlere hissettiklerimizi aktarmaya çalışırız.

Bu yazı ilk olduğu için daha çok film hakkında değilde fikir üzerine konuştuk.Bir daha ki yazıda film içeriğinden daha çok bahsetmeye çalışacağız.Zaten bu yazıda filmden çok ana fikri sizlere aktarmayı amaçladık.

Uzaktan sevmek her ne kadar zor olsa da zor olan her şey emin olun çok daha kıymetli ve güzel oluyor. En eğlenceli yani da böyle güzel fikirlere gebe oluyor 🙂

Sağlıcakla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir