Uygun ve Güvenilir Araç Kiralama Rehberi

uygun-ve-guvenilir-araç-kiralama-rehberi

Baharın yüzünü göstermesiyle beraber akıllara ” yaz geliyor tatil için nereye, nasıl gitmeliyiz?” sorusu geliyor.Eminim ki bir çoğunuz kışın üstümüzde bıraktığı yorgunluktan kurtulmak için tatil planları yapmaya başlamışsınızdır. Bizde tatil rotanızı belirlerken ulaşım sorunu yaşamamanız adına uygun ve güvenilir araç kiralama hakkında bilgi paylaşmak istedik. Haydi gelin sizler için hazırladığımız araç kiralama rehberine bir göz atın…

Güzel ve sorunsuz bir tatilin en önemli noktalarından biri aslında ulaşımdır.Eğer güzel bir tatil için doğru bir ulaşım aracı seçmezseniz tatiliniz mahvolabilir. İşte bugün böyle durumlarla karşılaşmamanız adına sizler için araç kiralarken dikkat etmeniz gereken noktalara değinmek istedik.

Güvenilir Firma;

Tatilinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için kiralayacağınız aracı seçerken aracın özelliklerinin yanı sıra aslında aracı kiralayacağınız firmanın güvenilirliğini de ön planda tutmanız aileniz ve sizin için güzel bir tatil yapmanızın en temel unsurları arasında yerini almakta.

Olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına öncesinde internet üzerinden küçük bir araştırma yapmanızda fayda var. Bu araştırmayı yaparken de; araç kiralama konusunda belirli bir seviyeye gelmiş, kullanıcıları tarafından olumlu yorumlar alan firmaları tercih edebilir ya da araç kiralama fiyatlarını karşılaştıran siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Sizin ve Ailenizin İhtiyaçlarını Karşılayacak Aracı Belirleyin;

Araç kiralarken kiralama amacınıza uygun araçları tercih etmeniz sizlere avantaj sağlayacaktır. Eğer iki kişilik bir tatil planınız varsa ekonomik sınıf sizin tatil boyunca ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ancak ailecek gideceğiniz bir tatil için geniş, bagaj sorunu olmayan ve tüm ailenizi rahat ettirecek segmentte bir araç tercih etmeniz sizin avantajınıza olacaktır.

vivi-ile-araç-kiralama

Kiralama işlemini sağlarken eğer ailenizde bebek var ise kiralama şirketi üzerinden bebek koltuğu ya da uzun bir yolculuk yapacaksanız yedek şoför gibi hizmetlerin seçimini yapmanız yolculuğunuz esnasında sıkıntı yaşamamanıza yardımcı olacaktır.

Kiralama Koşulları;

Araç kiralamanın en önemli konularının başında kiralama koşulları gelmekte. Araç kiralarken sizden istenilen belge ya da bilgileri sorunsuz bir şekilde yerine getirmeniz ve olası terslik durumda nasıl bir tutum ile karşılaşacağınızı bilmeniz öncelikleriniz arasında olsun. Ekonomik ve en basit araç kiralarken firmalar genellikle aşağıdaki kiralama koşullarını beklemekte;

  • Ehliyet : En az iki, üç yıllık.
  • Yaş : 21 ile 25 yaş aralığı
  • Ödeme Yöntemi : Araç rezerve ederken ön ödeme tutarını ya da tamamını kredi kartınız ile ödemeniz istenir.
  • Sigorta ve Güvenceler : Araç kiralarken yapılan sigortanın neleri kapsadığını olası bir kaza anında nelerin sizi beklediğini bilmenizde fayda var.

Fırsatları Takip Edin;

Yukarıda ki kriterleri size uygun firma ya da firmaları listenize eklediniz şimdi sıra geldi fırsat ve kampanyaları tek bir çatı altında toplayarak araç fiyatlarını karşılaştıran siz ve aileniz için en uygun fiyatlı aracı bulmaya.

” Araç fiyatlarını karşılaştıran ” siteleri tercih etmeniz önceliğiniz olsun.Çünkü tek bir internet sitesi üzerinden tüm avantajları toplayan karşılaştırma sitelerine örnek olarak  İstanbul için araç kiralama fiyatları ” bir arama yaptığınızda platform size en uygun rakamları ve teklifleri göstererek bütçeniz doğrultusunda en ekonomik aracı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Aracı Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler;

Siz ve ailenize uygun ekonomik aracı belirlediniz ve sıra geldi aracı teslim almaya.Aracı teslim alırken aracın içinde dışında kasasında gözünüze çarpan bir nokta olduğunda mutlaka tutanağa işletmenizde fayda olacaktır. Ayrıca aracı teslim alırken tüm evrakların eksiksiz bir şekilde size teslim edildiğinden emin olunuz.

Sizler için hazırladığımız mini uygun ve güvenilir araç kiralama rehberinin sonuna geldik. Umarım araç kiralarken dikkat etmeniz gereken hususlarda sizi yönlendirici ve bilgilendirici içerik olmuştur.

Ucuz Tatil Önerileri

Vivi Sponsorluğunda üretilmiş içeriktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir