WhatsApp Grup Sohbetlerine Etiketleme Özelliği!

WhatsApp Grup Sohbetlerine Etiketleme Özelliği

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a her geçen gün yeni özellikler gelmekte.İşte bugün sizlerle yeni gelecek olan özelliklerden biri olan mention yani etiketleme özelliğini hakkında bilgi paylaşacağız. İşte WhatsApp mentionun detayları.

SMS‘in yerini alan ve Facebook tarafından satın alındıktan sonra sürekli gelişerek büyüyen online mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta bulunan gruplardaki mesajlaşmalar için geçerli olacak olan mention özelliği WhatsApp’a gelecek özellikler arasında.Peki bu mention özelliği nedir, ne işe yarar?

WhatsApp Grup’ta Etiketleme Özelliği;

WhatsApp’ın grup sohbetlerine ekleyeceği bu özellik ile en çok kullanılan mesajlaşma yöntemlerinden biri olan WhatsApp Grup kullanıcılarının sohbet kargaşalarından kurtulmasını sağlayacak.Peki bu özellik geldiğinde grup kullanıcıları bu özelliği nasıl kullanacak.

WhatsApp sohbet grubundaki kullanıcılar özellikle bahsetmek istedikleri kullanıcılarına mesajlarını iletirken mesaj içeriğinin önüne  ” @ ” işareti ile kime iletmek istiyorlar ise o kişinin ” ismini ” yazarak o kişiye direk olarak mesajlarını iletebilecekler. Bu sayede karşı taraftaki mesaj kullanıcısına WhatsApp üzerinden bildirim gönderilerek haberdar olması sağlanacak. Yani bir nevi Twitter’da yer alan mention özelliğini düşünebilirsiniz.

WhatsApp’ın vazgeçilmezleri arasında yerini alan grup sohbeti kullanıcılarını için oldukça iyi olacak bir özellik.Yakında gelmesi olan beklenen bu özellik ile ilgili gelişmeler gelemeye devam edecek.

#beyinburda 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir