WhatsApp Uçtan Uça Şifreleme Özelliği!

Facebook tarafından satın alındıktan sonra sürekli gelişmekte olan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a uç uca şifreleme özelliği geldi.Peki bu özellik nedir?, Nasıl kullanılır?

Popüler mesajlaşma uygulamasına geçtiğimiz günlerde gelen yeni özellik ile birlikte artık kullanıcılar sohbet ettikleri zaman uçtan uca şifreleme yöntemi sayesinde paylaşımlarını kimseler ulaşamayacak.

WhatsApp ile Open Whisper Systems işbirliği ile ortaya çıkarılan bu yenilik ile birlikte artık iki kullanıcı arasındaki uçtan uca şifreleme yöntemi ile kullanıcılarının içeriklerine kimseler ulaşamayacak.

whatsapp-uctan-uca-şifrelemePeki WhatsApp‘ın yeni gelen özelliğinden faydalanmak isteyen kullanıcılar bu özelliğin aktifleşmesi için yapmaları gereken kullanıcı profiline giriş yaparak şifreleme adımına gelerek karşı taraftaki kullanıcının telefonu üzerinden size özel kodu taratarak karşı kullanıcı ile içeriklerinizi şifreleyebilirsiniz.

Bey!N’e Göre; Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan güvenlik için yapılmış en büyük özellik ve kullanıcı verilerine verilen önemin üst düzey olduğunu göstermekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir