WhatsApp’ı Bilgisayar ile Telefonunuz Arasındaki Ağ Olarak Kullanın!

En sık kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında şüphesiz WhatsApp gelmekte. Hal böyle olunca gün içerisinde mesajlaşma, arama ve hatta görsel içerik paylaşma gibi bir çok ihtiyacımızı WhatsApp karşılamakta.Bu kadar imkanı çok kolay hamlelerle bize sunan WhatsApp’ı neden bilgisayarımız ile telefonumuz arasında bir köprü olarak kullanmıyoruz ki? Gelin hep birlikte WhatsApp’ı bilgisayar ile telefon arasında ağ olarak kullanmaya bakalım.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra sürekli kendini geliştiren ve kullanıcılarına sunduğu yenilikleri ile kullanıcılarının vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp, son dönemde çıkardığı masaüstü uygulaması ya da Web üzerinden mesajlaşma imkanı ile telefonlarımızdan sonra bilgisayarımızda da önemli bir yere sahip oldu diyebiliriz.

İşte bizde WhatsApp’ın aylar önce getirmiş olduğu yenilikten faydalanarak telefonumuz ile bilgisayarımız arasında bağlantı kurmakta köprü özelliğinden faydalanacağız.Peki ” nasıl olacak bu iş? ” dediğinizi duyar gibiyim. Haydi gelin başlayalım…

Şimdi öncelikle yapmamız gereken WhatsApp üzerinden iki kişilik bir grup oluşturmak. İki kişilik diyorum çünkü WhatsApp üzerinden bir grup açabilmeniz için minimum bir kişiye daha ihtiyacınız var.Tanıdığınız, akrabanız, sevdiğiniz ya da aile bireyleriniz fark etmez bunlardan birini dahil ederek mini grup açmanız yeterli olacaktır.Grup açmak açmak için ” WhatsApp – Kişiler – Yeni Grup ” adımlarını takip ederek bu işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

WhatsApp'ı Bilgisayar ile Telefonunuz Arasındaki Ağ Olarak Kullanma
WhatsApp uygulaması üzerinden telefon, tablet ve bilgisayarınız arasında bağlantı kurarak kolay veri transferi yapabilirsiniz.

Grubu oluşturdunuz ve tanıdığınız birini gruba eklediniz şimdi onu gruptan çıkarak, yöneticisi ve üyesi olduğunuz tek kişilik grup bizim hizmetimize hazır durumda.Artık telefonunuz üzerinde ki bir belgeyi grup üzerinden paylaşarak isterseniz bilgisayarınızdan indirebilir isterseniz dosyalarınızı güvenle depolayabileceğiniz bir alan halinde kullanabilirsiniz.

İşte sizlerde WhatsApp’ın grup hizmetinden faydalanarak ev ya da ofisinizde kendi mini ağınızı kurarak bilgisayarınız, tabletiniz ve telefonunuz arasında paylaşımlar yapabilirsiniz.

Bir sonraki içerik gelene kadar sevgili dostlar #beyinburda takip edebilirsiniz…

WhatsApp’ta Etiketleme Dönemi Başladı

WhatsApp Masaüstü Uygulamasını Kullanıma Sundu!

WhatsApp Bilgilerini Facebook ile Paylaşmayı Kapatma!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir