WhatsApp’ta Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

whatsappta-otomatik-indirme-nasil-kapatilir

Dahil olduğunuz grup sohbetlerinde paylaşılan fotoğraf ve videolar telefonunuzda gereksiz hafıza doldurup mevcut internet paketinizi tüketiyor ise otomatik fotoğraf, video ve ses dosyalarını indirmeyi kapatmak mümkün. Dilerseniz mevcut bu özelliği nasıl uygulayacağımıza hep birlikte göz atalım.

Facebook tarafından satın alınmasının ardından sürekli yeni özellikler eklenerek kullanıcılarını memnun etmeyi başarıp en çok tercih edilen mesajlaşması olan WhatsApp‘ta bugün hepimiz en az üç gruba dahil olmuş durumdayız. İş yerinizde patronunuz, arkadaş çevreniz veya ailenizin açmış olduğu gruplarda paylaşılan fotoğraf, video ve ses dosyalarının sizin ile bağlantısı olmasa bile sizin telefonunuzda yığınla yer kaplayıp bunun yanında internet paketinizin kotasını da sömürmekte. Sizde bu durumdan rahatsız olanlardansanız WhatsApp’ın sunmuş olduğu bu özellik sayesinde otomatik fotoğraf, video ve ses dosyalarını indirmeyi kapatabilirsiniz.

WhatsApp’ta Otomatik Fotoğraf ve Video İndirmeyi Kapatma

whatsappta-otomatik-indirme-nasil-kapatilir-1

Mevcutta WhatsApp’ın sunmuş olduğu bu özelliği kullanmak için Ayarlar sekmesine gelerek Veri ve Depolama Kullanımı ( Ağ kullanımı, Otomatik indirme ) adımında yer alan;

Medyayı otomatik indir başlığı altındaki

  • Mobil veri kullanırken
  • Wi-Fi’ya bağlıyken
  • Dolaşımdayken

adımlarından istediğiniz gibi düzenlemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz aynı adım üzerinden bugüne kadar mevcutta WhatsApp üzerinden size gönderilmiş fotoğraf, video ve ses dosyalarının telefonunuzda ne kadar yer kapladığına yada internet paketinizden ne kadar kullanım sağladığını kontrol edebilirsiniz.

Mobil İnternet Tasarrufu İçin 5 İpucu

Yaşadığımız zaman diliminde artık geçinmek oldukça zorlaşmış durumda. Hal böyle olunca bir yerlerden tasarruf yapmak kaçınılmaz bir şart olmuş. Bende sizler için kullanmakta olduğunuz operatörün size vermiş olduğu mobil internet kotasını idareli kullanmanız için 5 ipucu paylaşacağım.

Bu yazı içeriğini beğendiyseniz paylaşmayı ve beni sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir