WhatsApp’ta Herkesten Silinen Mesajları Görme Yöntemi

whatsappta-silinen-mesajlari-gorme-yontemi

İki milyardan fazla kullanıcıya sahip olan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden gönderilmiş ancak sonrasında silinmiş mesajları Android platformu üzerinde bulunan bir açık sayesinde mümkün. Dilerseniz haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra pek çok yeni özelliğe kavuşan WhatsApp’a geçtiğimiz yıl içerisinde gelen ” herkesten sil ” özelliği ile sayesinde yanlış gönderdiğiniz mesajı karşı taraftaki kullanıcı okumadan uygulama üzerinden kolaylıkla silebiliyoruz. Ancak WhatsApp‘ın bu özelliğinin de bir açığı bulunmuş durumda. Bu açık sayesinde WhatsApp üzerinden gönderilmiş ancak sonrasında herkesten silinmiş mesajları okuyabilmek mümkün oluyor.

Silinen mesajları okuyabilmenin yolu ise Android platformu üzerinde bulunan bir açık sayesinde. İspanyol blog yazarı Android Jefe tarafından keşfedilen bu açık sayesinde telefonunuza gelmiş ancak sonrasında silinmiş olan mesajları okumanız oldukça basit.  ( Dilerseniz bağlantı üzerinden İspanyol blog yazarının detaylı içeriğine ulaşabilirsiniz. )

whatsappta-silinen-mesajlari-gorme-yontemi-1
Notification History ile bildirim geçmişinizi kontrol edebilirsiniz.

Android cihazlar üzerindeki bildirim geçmişine ulaşmak için Google Play üzerinden ” Notification History ” isimli uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Sonrasında yapmanız gereken bir şey kalmıyor uygulama bildirimleri tarayarak sizin tüm bildirimlerden haberdar olmanıza yardımcı oluyor.

Not : Eğer telefonunuzda Nova Launcher gibi alternatif başlatıcılar mevcutsa yukarıda belirttiğimiz uygulamayı telefonunuza yüklemenize gerek yok. Mevcut başlatıcı uygulamanız üzerinden de kolaylıkla geçmiş bildirimlere ulaşabilmeniz mümkün.

WhatsApp Güncellemeyle Resim İçinde Resim Özelliğine Kavuştu

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir süredir iOS kullanıcılarında bulunan Picture in Picture (PiP) özelliğini son gelen güncelleme ile birlikte Android kullanıcılarının da hizmetine sundu. Şahsen çok beğendiğim bu özelliği sizlerle paylaşmak istedim.

6 Yorum

  • Acaba telefon hafızasına bir etkisi var mı? Telefonda yavaşlamaya vs. neden olur mu? Güzel bir uygulamaya benziyor ama bazen silinen bir yazıyı okumamak da gerekebilir 🙂

    • Yorumun için teşekkürler. Uzun süredir telefonumda yüklü bazen ihtiyaç halinde geçmiş bildirimleri kontrol ediyor, gönderilmiş ve sonrasında silinmiş WhatsApp mesajlarına uygulama sayesinde erişim sağlıyorum. Şuana kadar telefona olumsuz bir etkisi olmadı. Umarım bundan sonraki süreçte de olumsuz bir durumla karşılaşmam…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir