Yeni Bir İş Kolu : Emoji Çevirmenliği

emoji-cevirmenligi

İletişim hayatımızda olmazsa olmazlarımız arasında yerini korurken hızla büyüyen emoji kullanımı iletişimde önemli noktalara geldi.Çoğu zaman iki kelimeyi bir araya getirmek yerine duygu ve düşüncelerimizi karşı tarafa iletmek için küçük renkli görsellerden yararlanır hale geldik. Gün içerisinde duygularımızın çoğunu yüklediğimiz ve karşımızdaki kişi ile iletişime geçerken kullandığımız emojilerin hepsinin anlamını biliyor muyuz? ???

Eğer emoji dilini iyi kullanan ve küçük resimlere yüklenen ifadelerin hepsinin anlamını biliyor iseniz şanslısınız…

Neden mi?

Emoji çevirmenliği olarak yeni bir meslek kolu doğuyor.

Nasıl yani? Dediğinizi duyar gibiyim…

Hemen biraz bahsedeyim size…

Londra merkezli  Today Translation isimli şirkete gelen bir vatandaşın günlüğünü emojiye çevirmek istemesiyle oluşan bu ihtiyaç doğrultusunda çeviri şirketi  free lance olarak emoji çevirmeni ihtiyacını duyurdu.

Şirketin yayınladığı ilanda çeviri başına ücret alacağını ve aylık baz da mevcut emoji trendleri hakkında rapor hazırlanması bekleniyor. ( Hazırlanacak olan rapor için şirket saatlik ücret ödeyecekmiş. ) Hadi yine iyisiniz…??

Hızla büyüyen emoji akımı karşısında yakın zamanda en çok konuşulan ve ihtiyaç duyulan mesleklerden biri haline gelecek olan emoji çevirmenliği konusunda sizlerde kendinize güveniyor ve ben bu işi yaparım diyorsanız sizleri şöyle alalım…

Emoji Çevirmenliği İlanı

Bir sonraki içerik gelene kadar sevgili dostlar #beyinburda takip edebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir