Yeni Bir Sunucu Yeni Bir Başlangıç!

yeni-bir-sunucu-yeni-bir-baslangic

Blog kurulduğundan bu güne daha doğrusu bu serüvene katıldığım günden beri domain ya da hostingde tercihim isimtescil olmuştu. Ancak geçen hafta itibari ile bu alışkanlığa bir dur diyerek yeni hizmet ve sorunsuz bir blog deneyimine merhaba dedim.

Bu gibi durumları paylaşmak yerine insanlara faydalı ve hayatlarında kullanabilecekleri içerikler üretmeyi her zaman kendime bir borç bilen biri olarak bu yazıyı sizlere faydası olması ümidi ile yazıyorum.

Şimdi gelelim konuya…

Lise yıllarından beri süre gelen bu merak farklı isim ve başlıklar altında içerik üretmeme sebep oldu. Hal böyle olunca farklı isimleri barındıracak sunucu hizmeti alabileceğim firma her zaman tercih ettiğim isimtescil olmuştu. Ancak son zamanlarda yaşadığım sıkıntılar benim onlara karşı olan tutumu ve alışkanlıklarımı değiştirmeme yardımcı oldu diyebiliriz. Bunlardan birine örnek vermek gerekirse;

” WordPress alt yapısını kullanan bir blog yazarıyım. Ama WordPress ile ilgili ileri düzey bir bilgim yok. Hal bundan ibaretken blog bazen aşırı trafik aldığında sunucuya fazla yüklenmeler gerçekleşiyor. Bu durum önceki firmam isimtescil tarafından blogumun yer aldığı sunucuları durdurarak ziyaretçilerin içeriklere ulaşmasını engelliyor. Zaten şurada içerikleri sürekli takip eden belli başlı kesim var sen onlarında istediği zaman okumasına engel olursan ne anladım ben bu hizmetten! dedim ve blogun sunucusunu Turhost’a taşımaya karar verdim. ”

Memnun muyum?

Hemde nasıl, keşke diyorum yıllar önce hizmet alsaydım.

İlk deneyimlerimi paylaşmam gerekirse;

Yukarıda da belirttiğim gibi WordPress alt yapısı hakkında uzman derecede bilgi sahibi değilim. Birilerinden destek almadan kendi başıma blog teknik sorunlarını çözmem imkansız. Turhost üzerinden hizmet almadan önce onlara danıştım yardımcı olabilir misiniz? diye onlarda destek oluruz dediler ve oldular.

Onun dışında Google’ın SEO için öne verdiği SSL olayı isimtescil üzerindendi. Alan adını yönlendirme esnasında sıkıntı yaşandı ve durumu kendilerine ilettim tık diye sorunu çözdüler. Hemde bir bedel almadan. Bunlar ilk izlenimlerimin olumlu olması için yetti ve arttı bile.

Peki Turhost’u firmasını nasıl keşfettim?

Takip ettiğim başarılı blog yazarlarının bloglarını barındırdıkları firmaları sorguladım. Ve önem verdiğim çoğu yazar Turhost’tu tercih ettiğini gördüm ve TurHost’u keşfetmiş oldum.

Şimdilik herhangi bir sıkıntım yok.Site açılış hızım diğerine göre oldukça iyi. Memnunum sizlere de tavsiye ederim.

Faydalı olması dileğiyle…

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir