YouTube Kanallarına Vergi Düzenlemesi!

YouTube Kanallarına Vergi Düzenlemesi
Maliye Bakanlığından Türk YouTube Kanallarına Vergi Düzenlemesi Geliyor! İşte vergi düzenlemesinin detayları. - TusBeyinli.Net

Maliye Bakanlığının uzun süredir üzerinde çalıştığı vergi düzenlemesine son adıma gelindi.Düzenleme ile birlikte Türk YouTube Kanallarına vergi düzenlemesi yapılacak.İşte Maliye Bakanlığının vergi düzenlemesinin detayları.

Maliye Bakanlığının uzun süredir YouTube, Dailymation gibi video içerikler platformlarından vergi alınması ile ilgili çalışmalarını yürüttüğünü hepimiz duymuşuzdur.

Kurum ve kişiler tarafından video içerik platformlarında kanal açarak üretilen içerik doğrultusunda gelir elde etmeleri üzerine Maliye Bakanlığı gelir elde eden kanal sahiplerinden vergi almak için düzenleme için düğmeye baştı.Bu durum konusunda rahatsız olan bazı YouTube kanal sahipleri bir nevi vergi kaçırmak için KKTC‘ye taşınan içerikleri üreticileri olduklarını tespit eden Maliye Bakanlığı bu konuda ki çalışmalarını sürdürmekte.

Ayrıca popüler video içerik platformu olan YouTube‘ın sahibi olduğu Google‘ın yaklaşık 10 yıldan beri ülkemizde temsilcilik açmaması doğrultusunda açıklama yapan Binali Yıldırım‘ın bu konu ile ilgili açıklaması;

21 ülkede şirket kurup ödüyor bize gelince ‘yapmayız’ diyor. Youtube, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de resmi bir temsilcilik kurmalı.

Yasal konularda idare (devlet) Youtube’da muhatabını bilmeli. Youtube, Türkiye’ye özgü ‘tr’ uzantılı bir site dizayn etmeli. Bu site, Türkiye’nin ulusal mevzuatını ve internete ilişkin yasasını dikkate alarak yayın yapacaktır. Dolayısıyla erişime engelleme riski de ortadan kalkacaktır

” Binali Yıldırım’ın sözleri Webtekno’dan alınmıştır. ”

şeklinde yer almıştı.Maliye Bakanlığının bu konuda yaptığı çalışma istediği gibi devam eden eder ise devletin bu konuda ki vergi kazancı oldukça artacak gibi gözükmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir